en

de

cz

Kurzy keramiky

Adam

Přijďte si odpočinout od celodenního shonu k nám do keramické dílny. Příležitost pro všechny věkové kategorie, rodiče s dětmi vítány. Můžete si u nás tvořit podle vlastních představ, pod vedením zkušeného keramika pana Štěpánka, který je již šestým pokračovatelem rodu keramiků s historií od roku 1798.

Seznámíte se s kompletní výrobou keramických předmětů, od ruční tvorby miniatur až po velké výrobky, točení na hrnčířském kruhu i odlévání do forem. K účastníkům kurzů máme individuální přístup. Účastníci kurzu si vyrábí velkou škálu různých typů výrobků, které si odnášejí domů. Používáme dva druhy keramické hlíny, červenice točírenská a licí (pro odlévání do forem). Seznámíte se zde postupně se všemi technikami výroby keramiky, které se naučíte a budete je používat při výrobě svých výrobků. Hotové výrobky je možné dekorovat různými technikami např. engobou, leštěním, vyrýváním, vyškrabáváním do engoby, otiskováním různých struktur na povrch výrobku při jeho výrobě ve fázi kdy je jeho povrch ještě měkký. Po prvním výpalu následuje glazování s ohledem na předchozí dekorace výrobku. Taktéž po glazování lze povrch výroku dále dekorovat jak dalšími barevnými glazurami, barvítky, metalfrity a různými technikami jako u dekorování před prvním výpalem. Další možností je točení na hrnčířském kruhu, kterým je dílna vybavena. Postup točení předvedeme a vysvětlíme každému zájemci. Točení na kruhu se může naučit každý, musíte však být trpěliví a točení se věnovat opakovaně, úspěch se určitě dostaví v podobě vámi vytočeného hrnečku na kávu či čaj, misky, vázičky. a podobně :-)

Prostředí je příjemné a pohodové a vy se tu budete cítit jako doma. Přijďte potěšit oko i duši........ Kurzy objednávejte přes e-shop. Najdete nás na adrese:


KERAT Keramika
Stavitelská 6/1099
Praha - 6 Dejvice
160 00
Telefon: +420 233 331 917
Mobil: +420 602 376 670
e-mail: stepanek@kerat.cz, kerat@kerat.cz
icq: 19280381
Skype: krahulik1402